شهیدی که چهار میلیارد دلار به عراق ضربه زد

مدیرکل اداره حفظ آثار دفاع مقدس فارس گفت: جومونگ و رمبو را همه می‌شناسند، اما کسی سرهنگ غفاری، شکارچی تانک را نمی‌شناسد؛ او به تنهایی بیش از 528 تانک دشمن را منهدم، و حدود چهار میلیارد دلار به لشگر عراق خسارت وارد کرد.
 
 
 
به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از شیراز، حسن خلیلی شب گذشته در نشست نقد کتاب «حفره‌های روی پیشانی» در تالار حافظ شیراز بیان داشت: در جنگ زمانی که دشمن را وادار به عقب‌نشینی می‌کردیم، در سنگرهای عراقی عکس‌های ماهواره‌ای را می‌دیدیم که نفر پیاده نیروهای ایران را با دقت بالا نشان داده بود.
 
وی با اشاره به سخنان وزیر خارجه وقت فرانسه در آن زمان مبنی بر اینکه؛ «اعضای دائمی شورای امنیت در تصمیمی رسانه‌ای نشده بر سر حمایت از عراق توافق کرده بودند»، خاطرنشان کرد: فرانسه تنها در یک مرحله پنج میلیارد دلار به عراق کمک کرد و روسیه 9 میلیارد دلار سلاح و 16 میلیارد دلار تسلیحات پیشرفته مانند میراژ و موشک اگزوست در اختیار ارتش بعث قرار داده بود.
 
مدیرکل اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس تنها عامل قدرت ایران و به زانو درآمدن این تعداد هم‌پیمان استکباری صدام را ایمان و دلاوری جوانان معتقد و ولایی کشور دانست و تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس جوانان با شور و اشتیاق به سوی جبهه‌ها می‌شتافتند، در حالی که صدام با زور افراد را به میدان نبرد می‌کشاند و صدها نفر از نیروهای ارتش خود را به دلیل تمرد و فرار اعدام می‌کرد.
 
خلیلی ادامه داد: جومونگ و رمبو را همه می‌شناسند، اما کسی سرهنگ غفاری، شکارچی تانک را نمی‌شناسد و این مسئله نشان می‌دهد که چقدر در زمینه دفاع مقدس نیاز به کار هست.
 
وی در پایان گفت: غفاری به تنهایی بیش از 528 تانک دشمن را منهدم، و حدود چهار میلیارد دلار به لشگر عراق خسارت وارد کرد؛ البته امثال این رستم‌ها و پهلوانان در دفاع مقدس زیاد هستند.

/ 1 نظر / 19 بازدید
پرواز بی پروا

سلام بر شما در این چند سال اخیر کتابهای زیادی در مورد شهدا و دفاع مقدس به چاپ رسیده است اما یقینا هنوز خیلی جای کار هست.