تخریب ۲۰ قطعه از مزار شهدا در قزوین

مسئولان نیز در این مکان حضور پیدا کردند در جریان امور قرار گرفتند که در نهایت دستور توقف عملیات صادر شد.

معاون عمرانی استاندار در این باره گفت: بنیاد شهید متولی امور شهدا است که حتی این امر به آنها نیز اطلاع داده نشده است.

اکبر نیکزاد افزود: کسی حق تعرض به قبور شهدا را ندارد و حتی انجام کارهای تزئینی قبور شهدا نیازمند هماهنگی لازم است که متاسفانه هیچ هماهنگی در این خصوص صورت نگرفته و کسانی که این کار را انجام داده اند باید پاسخگو باشند.

سعید میربها فرماندار شهرستان قزوین نیز ضمن ابراز تاسف از این موضوع گفت: این اقدام بدون هماهنگی انجام شده و مسئولان باید پاسخگوی آن باشند.

میربها افزود: قرار بود که در این محوطه فقط کف سازی صورت گیرد و به قبور شهدا آسیبی نرسد که این اقدام یا خودسرانه بوده و یا با اطلاع مسئولان صورت گرفته که باید با پیگیری آن مسئول کار مشخص شود.

رازقی، همسر یکی از این  شهدا در این خصوص گفت: تعطیل شدن این پروژه چه فایده ای دارد در حالیکه کاری که نباید نمی شد، به این شکل اتفاق افتاده است.

همسر شهید ذوالقدر هم گفت: آرامش امروز ما با قطره قطره خون شهدا به دست آمده و امروز اینقدر خون شهدا بی اعتبار شده که مزار آنها را قطعه قطعه می کنند.

همسر شهید دیگری افزود: قبور شهدا تنها دلخوشی خانواده های شهداست و شهید یک شخص نیست بلکه افتخار کشور است و متعلق به یک ملت است.

پدر شهید عابدی که به دنبال مزار پسر شهیدش می گشت و چیزی جز تکه استخوانی نمی یافت گفت: امروز تکه استخوان ها را به عنوان شهید گمنام دفن می کنند چطور به خودشان اجازه داده اند استخوان های شهدا را شخم بزنند و قبور آنان را از بین ببرند.

جانبازی با اشک می گفت: اینجا مزار اولین شهید است، در اوایل انقلاب شهدا را در اینجا دفن می کردند چه شده که با سهل انگاری می خواهیم شهدا را فراموش کنیم.

امیر پورکاظمی جانباز ۷۰ در صد قزوینی در حالی که به استخوانهای شهدا اشاره می کرد گفت: ما برای حفظ انقلاب و ناموس رفته ایم و هیچ گاه مردم را رها نمی کنیم و در مقابل کسانی که خون شهدا را پایمال کنند می ایستیم.

به هرحال اجرای طرح توسعه و نیز بازسازی بخشهایی از این امام زاده با تخریب قبور شهدا موجی از اعتراض خانواده های شهدا را بدنبال داشته است که انتظار می رود مسئولان امر نسبت حل این مشکل اقدام جدی کنند.

/ 0 نظر / 8 بازدید