مسئول کمیته فضاسازی اجلاسیه سرداران و 14600 شهید فارس خبر داد:

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیة‌الله شیراز، حمیدرضا گرامی در دیدار با تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی با تشکر از تعامل بسیار خوب مسئولان این آستان مقدس، با اشاره به اینکه سپاه و بسیج یک نهاد مردمی موظف به برگزاری اجلاسیه و زنده نگه داشتن یاد شهدا هستند اظهار داشت: تاکنون یک ‌هزار و 150 پیش اجلاسیه شهدا در سراسر استان فارس برگزار شده که افراد شرکت کننده در این مراسم نزدیک به 2 میلیون نفر بوده‌اند.
وی با بیان اینکه اجلاسیه از ششم تا هفدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود، به برنامه‌هایی از قبیل تئاترهای خیابانی، گروه‌های استقبال مردمی و ایستگاه‌های صلواتی اشاره کرد و گفت: اجلاسیه 14 و 15 اردیبهشت ماه سال جاری به صورت متمرکز در پادگان امام حسین (ع) سپاه فجر استان فارس اجرا می‌شود که در همین راستا بسیاری از ادارات و ارگان‌های دولتی و خصوصی و عموم مردم، آمادگی خود را برای همکاری اعلام کرده‌اند.
در ادامه این دیدار آیت‌الله محمد مهدی دستغیب با اشاره به خاطرات جبهه و جنگ تصریح کرد: ما باید فرهنگ را به سمت فرهنگ زمان جنگ برگردانیم و این امر یعنی ترویج فرهنگ شهادت که تحقق این امر با برنامه‌هایی مانند اجلاسیه سرداران و 14 هزار و 600 شهید استان فارس تحقق پیدا می‌کند.
وی با بیان این که انقلاب ما به رهبری سید گرانقدر حضرت امام خمینی(ره) با دست خالی و فقط با یاری خداوند به پیروزی رسیده، خاطرنشان کرد: باید برای جوانان مشخص شود که شهدای ما چه کرده‌اند و هدفشان چه بوده است.
تولیت حرم احمدی و محمدی (ع) بیداری اسلامی در سطح جهان را سرمشق گرفته از انقلاب اسلامی دانست و افزود: اجلاسیه باید در فضایی خارج از فضاهای سیاسی و در مسیر فرهنگی حرکت کند.
در پایان این دیدار محمد مؤمنی مسئول بسیج مداحان، حرکت هیئت‌های مذهبی، بسیجیان و عموم مردم و سخنرانی حجت‌الاسلام احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری را از جمله برنامه‌های اجلاسیه در 17 اردیبهشت ماه سال جاری، مصادف با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اعلام کرد.

/ 1 نظر / 16 بازدید
بیننده

ممنون از اطلاع رسانی خوبتون ایشالا این همایش باعث آبروی استان بشه