شهید فهمیده

 

 

شهید محمدحسین فهمیده در سال 1346 در قم متولد شد و در محیطی مذهبی و خانواده‌ای متدین پرورش یافت. در آستانه انقلاب به واسطه حوادث آن دوران، روح وی نیز مانند میلیون‌ها جوان و نوجوان دیگر کشور، دچار تحولات عظیمی شد و شیفته حضرت امام گردید. شهید فهمیده نوجوانی شجاع، فعال، کوشا و خوش برخورد بود و به مطالعه علاقه زیادی داشت. با وجود آنکه به سن تکلیف نرسیده بود، نماز می‌خواند و همچنین برای والدین خود احترام خاصی قائل بود.

شهید فهمیده دوازده ساله بود که حوادث کردستان پس از انقلاب اتفاق افتاد. او که عاشق امام و انقلاب بود خود را به کردستان رساند، اما به دلیل سن و سال کمش او را بازگرداندند.

با شروع جنگ تحمیلی، در همان روزهای نخست، تصمیم می‌گیرد به جبهه برود و با سختی فراوان عازم خرمشهر می‌شود و با وجود سن و سال کم به فرماندهان ثابت می‌کند که لیاقت و شهامت حضور در جبهه را دارد. او در همان مدت کوتاه رشادت‌های فراوانی از خود نشان داد.

/ 5 نظر / 3 بازدید
شبيخون

سلام با13ابان58 چه روزيه؟به روزم خوشحال ميشم سر بزنيد

قرآن

رهبر خوانده شدن شهید فهمیده ، بهترین گواه برای عظیم بودن شخصیت این نوجوان فداکار است .

علیرضا بیگدلی

سلام با مطلبی تحت عنوان : حاجی گرامی دسترسی به این مکان پذیر نمی باشد بروز هستم! احمدی نژاد سلام

حدیث مهرآور

نوجواني جبهه ها را درك كرد بازي پس كوچه ها را ترك كرد رفت تا خط مقدم تا خدا رفت تا معنا كند آيينه را صورتش را با چفيه بسته بود عزم او انگيزه اي پيوسته بود مادر پيرش پر از دلواپسي پشت پايش نور مي ريزد بسي

سکوت

در روز عرفه، دست های خود را به سوی آن بی نیاز بالا می بریم و پیوسته دعا می کنیم: خدایا! غروب این روز را با غروب گناهانمان یکی گردان. التماس دعا...