تصویر تاریخی دیدار حضرت آیت الله خامنه ای با شهید عارف الحسینی

حضرت ‌آیت‌الله خامنه‌ای در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۶۴ در رأس یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی ـ‌‌ ا‌‌قتصادی و نظامی، وارد پاکستان شدند. این تصویر از دیدار ایشان با سید حسین عارف حسینی رهبر شیعیان پاکستان که به عنوان شخصیتی برجسته و مبارز در جهان اسلام شناخته می‌شد به یادگار مانده است.

 

در روز ۲۴ دی ۶۴ تعداد زیادی از علما و روحانیون پاکستان، در محل سفارت جمهوری اسلامی در اسلام‌آباد با ایشان دیدار کردند. در این دیدار، ابتدا نماینده سفارت ایران، سپس موسوی ـ سفیر ایران در پاکستان ـ و در پی آن، قاری محمد اسرار الحقانی ـ‌ امام جماعت یکی از مساجد راول‌‌پندی ـ سپس صفدر حسینی که همراه عارف حسینی امیر شیعیان پاکستان در جمع حضور یافته بود، سخنانی ایراد کردند.

آیت‌الله‌ خامنه‌ای قبل از این دیدار، با رئیس مجلس ملّی پاکستان و نخست‌وزیر این کشور نیز دیدار و گفتگو کردند.

 

 

شهید سید عارف حسین حسینی (ره) شامگاه ۱۳ مرداد ماه ۱۳۶۷ از زادگاهش پاراچنار به پیشاور آمده و شب را در مدرسه علمیه دارالمعارف ماند، قرار بود فردا صبح ۱۴ مرداد برای شرکت در یک مصاحبه مطبوعاتی به لاهور سفر کند و پس از ختم مصاحبه در اجتماع مردم سخنرانی نماید و مسئله ای مهم درباره آینده موقعیت سیاسی کشور، اعلام کند و مردم از شهرهای دور و نزدیک گرد هم آمده بودند تا به سخنان رهبر عالیقدر خویش گوش فرا دهند.

شهید حسینی(ره) نماز صبح جمعه همان روز را اقامه و پس از بجا آوردن فریضه الهی جهت تجدید وضوء طرف وضوءخانه که طبقه دوم مدرسه علمیه دارالمعارف بود، می رود و پس از وضوء همان طوری که از پله ها پایین می آید، توسط جنایت کاران ناشناسی هدف گلوله ای قرار می گیرد که از تفنگ دارای « صداخفه کن» شلیک می شود و به محض اصابت گلوله ها با فریاد لا اله الّا الله، نقش بر زمین می گردد.


/ 5 نظر / 10 بازدید
منتظر

مطلبی با عنوان: یاد جمهوری اسلامی بخیر!!! در نامه شماره 360

حدیث مهرآور

سلام هیچ شناختی از ایشون نداشتم،برام مفید بود. ممنون

پرنیان

سلام با مطلبي تحت عنوان«گرمای جهنم بیشتر از گرمای تابستان است» و يك شعر به روزم. منتظرتان هستم.

قرآن

سلام ممنون از شما.استفاده بردیم.

پرنیان

سلام من هم مثل حدیث مهرآور ایشون رو نمیشناختم. چقدر خوبه که ما رو با شهدای بی نام و نشون آشنا میکنید.متشکرم... یا حق