شهدا
 
شهادت داستان ماندگاری آنانی است که دانستند، دنیا جای ماندن نیست

مادر سردار شهید «حسن باقری» گفت: بهترین و گران ترین هدیه ای که شهید باقری به من داد، شهادتش در راه اسلام و دین است که موجب فخر من در دنیا و آخرت شد.


کبری افشردی بهروز در خصوص جایگاه و نقش مادر از دیدگاه سردار شهید «حسن باقری» اظهار داشت: شهید باقری معتقد بود مادر و زن در نظام آفرینش مقام معنوی بسیار والایی دارد و همیشه از من می خواست برایش دعا کنم.

وی بیان داشت: بهترین و گران ترین هدیه ای که شهید باقری به من داده، شهادتش در راه اسلام و دین است که موجب فخر من در دنیا و آخرت شد.

مادر شهید باقری گفت: او بسیار به من احترام می گذاشت و هیچ زمانی پیش نیامد که از گفته ها و خواسته های من و پدرش سر پیچی کند.

افشردی با بیان اینکه آن طور که باید و شاید فرزندم را نشناختم، افزود: کسانی که در 29 ماه جنگ در کنار وی بودند و با او کار کردند، غلامحسین را خوب شناختند که گفتند او یک نابغه بود.

مادر شهید باقری اظهار کرد: غلامحسین فرزند رئوف و مهربان و دلسوز خانواده بود که برای ایجاد فضای دوستی و یکرنگی در خانواده پیش قدم بود؛ و هر وقت مشکلی برای خواهر یا برادرش پیش می آمد غلامحسین همیشه پیش قدم بود.

وی گفت: شهید باقری همه چیز را از خدا می دانست و همه کلامش توکل کردن بر خدا بود؛ می گفت ما کاره ای نیستیم و تکیه کلامش هم آیه «و مارمیت اذ رمیت و لکن الله رمی» بود.

مادر شهید باقری خاطرنشان کرد: شهید باقری به شدت علاقه مند به امام خمینی (ره) بود و سفارش اصلی اش به ما این بود که مدافع ولایت باشید.


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٠/۳/۱٠ توسط گمنام
تمامی حقوق مطالب برای شهدا محفوظ می باشد