شهدا
 
شهادت داستان ماندگاری آنانی است که دانستند، دنیا جای ماندن نیست
مسئول کمیته فضاسازی اجلاسیه سرداران و 14600 شهید فارس خبر داد:
اعلام آمادگی عموم مردم برای برگزاری اجلاسیه سرداران شهید فارس

خبرگزاری فارس: مسئول کمیته فضاسازی اجلاسیه سرداران و 14 هزار و 600 شهید استان فارس از اعلام آمادگی اقشار مختلف مردم برای برگزاری این اجلاسیه خبر داد.

 


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیة‌الله شیراز، حمیدرضا گرامی در دیدار با تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی با تشکر از تعامل بسیار خوب مسئولان این آستان مقدس، با اشاره به اینکه سپاه و بسیج یک نهاد مردمی موظف به برگزاری اجلاسیه و زنده نگه داشتن یاد شهدا هستند اظهار داشت: تاکنون یک ‌هزار و 150 پیش اجلاسیه شهدا در سراسر استان فارس برگزار شده که افراد شرکت کننده در این مراسم نزدیک به 2 میلیون نفر بوده‌اند.
وی با بیان اینکه اجلاسیه از ششم تا هفدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود، به برنامه‌هایی از قبیل تئاترهای خیابانی، گروه‌های استقبال مردمی و ایستگاه‌های صلواتی اشاره کرد و گفت: اجلاسیه 14 و 15 اردیبهشت ماه سال جاری به صورت متمرکز در پادگان امام حسین (ع) سپاه فجر استان فارس اجرا می‌شود که در همین راستا بسیاری از ادارات و ارگان‌های دولتی و خصوصی و عموم مردم، آمادگی خود را برای همکاری اعلام کرده‌اند.
در ادامه این دیدار آیت‌الله محمد مهدی دستغیب با اشاره به خاطرات جبهه و جنگ تصریح کرد: ما باید فرهنگ را به سمت فرهنگ زمان جنگ برگردانیم و این امر یعنی ترویج فرهنگ شهادت که تحقق این امر با برنامه‌هایی مانند اجلاسیه سرداران و 14 هزار و 600 شهید استان فارس تحقق پیدا می‌کند.
وی با بیان این که انقلاب ما به رهبری سید گرانقدر حضرت امام خمینی(ره) با دست خالی و فقط با یاری خداوند به پیروزی رسیده، خاطرنشان کرد: باید برای جوانان مشخص شود که شهدای ما چه کرده‌اند و هدفشان چه بوده است.
تولیت حرم احمدی و محمدی (ع) بیداری اسلامی در سطح جهان را سرمشق گرفته از انقلاب اسلامی دانست و افزود: اجلاسیه باید در فضایی خارج از فضاهای سیاسی و در مسیر فرهنگی حرکت کند.
در پایان این دیدار محمد مؤمنی مسئول بسیج مداحان، حرکت هیئت‌های مذهبی، بسیجیان و عموم مردم و سخنرانی حجت‌الاسلام احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری را از جمله برنامه‌های اجلاسیه در 17 اردیبهشت ماه سال جاری، مصادف با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اعلام کرد.


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٠/٢/۳ توسط گمنام
تمامی حقوق مطالب برای شهدا محفوظ می باشد