شهدا
 
شهادت داستان ماندگاری آنانی است که دانستند، دنیا جای ماندن نیست

بسم الله الرحمن الرحیم


بوسیدنی است سنگ مزار شهید عشق        بوییدنی است تربت پاک گدای دولت

 

مزار شهید....عاشق دلباخته ی مکتب و قربانی راه خداف که از فرات عشق و علقمه ی ایمان سیراب شد و لبیک گویی به ندای (هل من ناصر ) حسین زمان را با خون به اثبات رساند و در محراب جبهه به نماز سرخ شهادت ایستاد..................

به ادمه مطلب مراجعه کنید.......


بسم الله الرحمن الرحیم


بوسیدنی است سنگ مزار شهید عشق                                         بوییدنی است تربت پاک گدای دولت

مزار شهید....عاشق دلباخته ی مکتب و قربانی راه خداف که از فرات عشق و علقمه ی ایمان سیراب شد و لبیک گویی به ندای (هل من ناصر ) حسین زمان را با خون به اثبات رساند و در محراب جبهه به نماز سرخ شهادت ایستاد.
آن چه داشت ، جان بود که تقدیم خداکرد. آن چه برد ، عمری جهاد و خدمت بود و آن چه بر جای نهاد ، نام معطر و یادنیک بود . از مواهب انقلاب این بود که به ما چشم دیدن داد و دل فهمیدن و اندیشه ساختن. انقلاب آموختمان که نگاه به گذشته بر گردانیم و تاریخ را دوباره ورق بزنیم و با گذشته ها دیدار را تازه کنیم . انقلاب آموختمان که با نگرشی که شایسته انقلاب است به گنجینه های ارزشمند تاریخمان رجوع کنیم و گرد تحریف از جهره های قدسی و ملکوتی عزیزانمان بزدائیم.
انقلاب آموختمان که تاریخ را دوباره بخوانیم. و این نگاه مجدد بود که ما تو را ای زینب،بزرگ باز یافتیم و دیدیم که وقتی با مسیحایی امام ابرهای ابهام و تحریف از چهرت کنار رفت چه غلغله ای در میان زنان افتاد و چه شور و شعله ای در جان بانوان در گرفت. زنان ظرفیت وجود خویش را در دست گرفتند و به میعاد روشنی آمدند و هر چه نور در وجودشان می گنجید از تو امانت گرفتند. مادران از تو وام صبوری گرفتند و استقامت آموختند و زنانمان که سر مشق فداکاری و اسوه ی ایثارشدند میوه ی ایثار از درخت کهنسال تو گرفتند.
جانبازیت، فداکاریت و هزار بار شهامتت در روز عاشورا و پس از عاشورا گسترده ی بی نهایت ظرفیت زن را به زنان تاریخ نشان داد و به زنان ما نیز نشان داد که آسمان ایثار تا اوج طیران زینب گسترده است و سکوی پرش از آن همه است و هر کس به هر میزان که خود را از وابستگی های زمینی سبکتر کند در پروازهای آسمانی مقام برتری خواهد یافت و به زینب نزدیکتر و مقربتر خواهد گشت.
ای زینب ، ای آیینه ی " فاطمه نما" !
اگر تو نبودی ، موج خون های کربلا ، فراتر از دشت سرخ نمی رفت .
اگر خطبه های حماسی تو نبود، فریاد شهیدان ، در هیاهوی شادی و سرمستی کوفیان و شامیان گم می شد.
اگر تو نبودی ،" کتاب شهادت" را چه کسی تفسیر می کرد؟
"
پیام خون"  را چه کسی به خفتگان بستر غفلت می رساند؟

 


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٠/۱/٢۱ توسط گمنام
تمامی حقوق مطالب برای شهدا محفوظ می باشد