شهدا
 
شهادت داستان ماندگاری آنانی است که دانستند، دنیا جای ماندن نیست

حضرت ‌آیت‌الله خامنه‌ای در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۶۴ در رأس یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی ـ‌‌ ا‌‌قتصادی و نظامی، وارد پاکستان شدند. این تصویر از دیدار ایشان با سید حسین عارف حسینی رهبر شیعیان پاکستان که به عنوان شخصیتی برجسته و مبارز در جهان اسلام شناخته می‌شد به یادگار مانده است.

 

در روز ۲۴ دی ۶۴ تعداد زیادی از علما و روحانیون پاکستان، در محل سفارت جمهوری اسلامی در اسلام‌آباد با ایشان دیدار کردند. در این دیدار، ابتدا نماینده سفارت ایران، سپس موسوی ـ سفیر ایران در پاکستان ـ و در پی آن، قاری محمد اسرار الحقانی ـ‌ امام جماعت یکی از مساجد راول‌‌پندی ـ سپس صفدر حسینی که همراه عارف حسینی امیر شیعیان پاکستان در جمع حضور یافته بود، سخنانی ایراد کردند.

آیت‌الله‌ خامنه‌ای قبل از این دیدار، با رئیس مجلس ملّی پاکستان و نخست‌وزیر این کشور نیز دیدار و گفتگو کردند.

 

 

شهید سید عارف حسین حسینی (ره) شامگاه ۱۳ مرداد ماه ۱۳۶۷ از زادگاهش پاراچنار به پیشاور آمده و شب را در مدرسه علمیه دارالمعارف ماند، قرار بود فردا صبح ۱۴ مرداد برای شرکت در یک مصاحبه مطبوعاتی به لاهور سفر کند و پس از ختم مصاحبه در اجتماع مردم سخنرانی نماید و مسئله ای مهم درباره آینده موقعیت سیاسی کشور، اعلام کند و مردم از شهرهای دور و نزدیک گرد هم آمده بودند تا به سخنان رهبر عالیقدر خویش گوش فرا دهند.

شهید حسینی(ره) نماز صبح جمعه همان روز را اقامه و پس از بجا آوردن فریضه الهی جهت تجدید وضوء طرف وضوءخانه که طبقه دوم مدرسه علمیه دارالمعارف بود، می رود و پس از وضوء همان طوری که از پله ها پایین می آید، توسط جنایت کاران ناشناسی هدف گلوله ای قرار می گیرد که از تفنگ دارای « صداخفه کن» شلیک می شود و به محض اصابت گلوله ها با فریاد لا اله الّا الله، نقش بر زمین می گردد.نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٠/٥/٢۱ توسط گمنام
تمامی حقوق مطالب برای شهدا محفوظ می باشد